Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z wtorkowym, rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Ancelotti o meczu z Schalke: – Nie mamy zamiaru zmieniać naszej tożsamości, ponieważ mamy swoich szeregach świetnych zawodników, którzy zdobyli wiele ważnych goli. Zrobię wszystko co w mojej mocy, abyśmy jak najdłużej grali w najlepszych rozgrywkach świata.

Ancelotti o formie BBC: – Dali nam bardzo dużo i mamy do nich bezgraniczne zaufanie. Nie wydaje mi się, aby cała trójka była w słabszej formie. 

Ancelotti o porażce z Bilbao: – Wyjaśniłem z zawodnikami, co złego wydarzyło się w tym meczu. Jesteśmy pewni, że nasz problem zostanie rozwiązany i jutro rozegramy dobry mecz i naprawimy to. Grając w taki sposób, jak to miało miejsce w Bilbao, po prostu nie mogliśmy zdobyć gola. Wymienialiśmy zbyt wiele podań.

Ancelotti o Khedirze i Modriciu: – Obaj będą powołani na jutrzejsze spotkanie. To jest bardzo dobre dla nas i niezwykle ważne w kontekście dalszej części sezonu. Siłą Modricia jest jego zdolność utrzymywania się przy piłce, co często denerwuje przeciwników. Nie zagra w pierwszym składzie, ale postaram się dać mu 30 minut gry.

Ancelotti o błędach popełnianych przez zespół: – Musimy starać się je wyeliminować, ponieważ każdy błąd może teraz zadecydować o losach sezonu. Musimy mieć większą ciągłość.

Ancelotti o rzekomym zmęczeniu Kroosa: – W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wcale nie graliśmy dużej ilości spotkań. Moim zdaniem jest to problem techniczny, a nie fizyczny. Kroos nie potrzebuje odpoczynku.

Ancelotti o meczu z Barceloną na Camp Nou: – W tej chwili nie myślimy o tym meczu. Na Camp Nou zagramy dopiero 22 marca, dlatego póki co żyjemy nadziejami, że możemy wygrać jutro i w niedzielę. Mam nadzieję, że uda nam się dobrze zareagować przyjedziemy na Camp Nou z wielką pewnością siebie.