Luka Modric jest coraz bliżej powrotu na boisko. Jak informują media, szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti jest skłonny do przyśpieszenia powrotu Chorwata i ma zamiar desygnować go do gry w najbliższym meczu ligowym z Athletic Bilbao. Nie oznacza to jednak, że włoski szkoleniowiec przestał ufać Brazylijczykowi.

Występ Modricia uzależniony jest od jego samopoczucia podczas najbliższych sesji treningowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możliwe jest, że pojawi się na kilka minut na placu gry w Bilbao.

Modric wziął udział we wszystkich sesjach treningowych w zeszłym tygodniu z kolegami z drużyny i reagował bardzo dobrze na zwiększone obciążenie, gdy wykonywał sprinty i oddawał strzały na bramkę. Sam zawodnik czuje podobno, że wciąż potrzebuje jeszcze kilku dni treningu, aby być w pełnej gotowości, ale nie widzi przeszkód aby pojawić się na kilka minut na boisku w starciu z Athletic Bilbao.

Ancelotti chce, aby Modric był w stuprocentowej formie na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Schalke, a starcie z Bilbao ma być dla byłego piłkarza Tottenhmau chrztem bojowym.