Były trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti udzielił wywiadu chińskiemu portalowi Sina Sports, w którym wypowiedział się m.in. na temat Cristiano Ronaldo. 

– Nie mam żadnych wątpliwości co do Cristiano. Nawet po tym, jak nie udało mu się zdobyć bramki w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu. Znam go bardzo dobrze i jeśli byłbym hazardzistą, to postawiłbym na niego, że zostanie najlepszym strzelcem Primera Division w tym sezonie. Zdobył 61 bramek w ubiegłym sezonie, gdy pracowałem w Realu. To było niesamowite. Tylko najwięksi piłkarze w historii futbolu mogą osiągać takie wyniki. Hiszpania ma wielkie szczęście, że gra tam zarówno Cristiano, jak i Messi. 

– Benitez? Dokładnie wiem, jak to jest być trenerem Realu Madryt i mam szacunek do Rafy Beniteza i życzę mu wszystkiego najlepszego. Uważam, że nie ma jeszcze wystarczających dowodów, aby osądzać już drużynę. Mogę wypowiedzieć się na temat niesamowitych piłkarzy, których ma, ponieważ miałem zaszczyt ich trenować i wiem, do czego są oni zdolni. Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo są filarami tej drużyny i życzę im wszystkiego najlepszego w nowym sezonie.