Szkoleniowiec Relau Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej,  gdzie wziął udział w konferencji przed najbliższym meczem z Barceloną.

Ancelotti o meczu z Barceloną: – Rozgrywamy mecz, który będzie trudny dla obu zespołów. Jesteśmy przekonani, że ten mecz to ogromna szansa dla nas. Gramy z zespołem, od dwóch tygodni jest liderem, ale zwycięstwo może pozwolić nam wrócić na to miejsce.

– To czy jesteś faworytem, czy też nie zależy od passy zespołu. Patrząc na to, Barcelona jest w lepszej sytuacji. Do ze stron jest jednak specjalna gra, a atmosfera jaka towarzyszy temu spotkaniu różni się od innych gier. Zespół jest gotowy  i chce pokazać to co ma najlepsze do zaoferowania.

Ancelotti opowiada na pytanie co będzie kluczem do sukcesu w starciu na Camp Nou: – Każdy zespół ma swój styl gry. Celem jest, aby narzucić swój styl drużynie przeciwnej. Musimy grać naszym stylem Barcelona jest bardzo dobra we wszystkich aspektach, zarówno w defensywie, jak i ofensywie, a ponadto mają osobowość i charakter, aby spróbować narzucić swoją grę. Przygotowaliśmy się także na to i będziemy starać się zrobić wszystko, aby wygrać.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy będzie zadowolony z remisu: – Nigdy w mojej karierze nie brałem wyniku w ciemno. Mamy odpowiednią jakość, aby wygrać mecz w Barcelonie. To ważny mecz dla klubu i Realu Madryt, a także dla Barcelony. Jest to wydarzenie globalne i chcemy się nim cieszyć.

Ancelotti o poziomie swojej motywacji: – Jestem zmotywowany faktem, że lubię moją pracę, a także tym, że trenuję największy klub na świecie. Jestem zaszczycony, że mogę brać udział w takim meczu i siedzieć na ławce trenerskiej. Mam to szczęście, że nie muszę kupować biletu na takie spotkanie.

Ancelotti o swoim stoickim spokoju: – To część mojej osobowości. Środowisko, w którym się otaczam pomogło mi dodatkowo zwiększyć tę cierpliwość. Niektórzy mówią, że nie mam limitu tej cierpliwości, ale tak nie jest. Czuję się dobrze, wiem jakie są realia i wiem, że chłodna głowa jest najważniejsza. Moja pewność siebie jest ogromna. Nie mieliśmy dobrej passy, ale mam pełne zaufanie do tego zespołu.

Ancelotti o dyspozycji Cristiano Ronaldo: – Wszystko jest ok. Ma za sobą udany tydzień treningów i będzie na tym bazował, podobnie jak reszta piłkarzy. W ostatnich grach prezentował się bardzo dobrze i uratował nas w starciu z Schalke. Zdobył gole, udzielono pomagał drużynie. Nie wymagam od niego więcej niż od pozostałych. Zespół musi być razem we wszystkich aspektach.

Ancelotti o roli Bale’a w El Clasico: – Nie ma piłkarza, który ponosi większą odpowiedzialność niż inni. Inni mają takie same zadanie, jak Bale. Mamy bronić się i atakować całą jedenastką. Bale nigdy nie grał w środku pola. Jego miejsce jest na skrzydle i to się nie zmieni.

Ancelotti o meczu z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów: – Jutrzejsza gra jest teraz najważniejsza. Atletico to zupełnie inna historia.

Ancelotti o Coentrao: – Fabio nie grał zbyt wiele, ale jego forma jest dobra i jest gotowy aby zagrać dla reprezentacji narodowej. Zagrał dobrze w meczu z Schalke.

Ancelotti Odegaardzie i jego powołaniu do reprezentacji Norwegii: – Cieszę się z tego faktu i z tego, że jest na dobrej drodze w Realu Madryt Castilla. Jego przyszłość będzie fantastyczna. To, że dostał powołanie do kadry jest dla niego bardzo dobre.