Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti tuż po zakończeniu meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen wziął udział w konferencji prasowej, podczas której podsumował spotkanie z niemieckim zespołem. Trener Los Merengues był również zadowolony z przełamania Cristiano Ronaldo, który po serii słabszych spotkań pokazał się z fantastycznej strony.

– Mój zespół osiągnął dziś dobry rezultat. Nasze nastawienie było również dobre. Intensywność tego meczu nie była zbyt wysoka i przypominała bardziej grę na cierpliwość. Czekaliśmy na nasze szanse i ogólnie rzecz biorąc dobrze radziliśmy sobie na tle przeciwnika. Tylko raz byliśmy w niebezpieczeństwie i ogólnie dobrze spisywaliśmy się w obronie.

– Oczywiste jest, że Cristiano Ronaldo potrafi strzelać gole. Nie stanowiło to dla nas problemu, że nie strzelał od kilku spotkań.Dziś nie tylko zdobył gola, ale był ważną postacią jeżeli chodzi o kreowanie gry. Wierzę, że wrócił z powrotem na właściwe tory.

Byłem zaskoczony bramką Marcelo. Nie na co dzień zdobywa gole prawą nogą, więc byłem w euforii i mile zaskoczony. Świętowałem razem z nim.

– Dziś można było zobaczyć jak ważne jest doświadczenie i obecność Pepe na boisku. W obronie prezentowaliśmy się dziś bardzo dobrze. Jego obecność w grze była dzisiaj bardzo ważna dla nas wszystkich.

– Zdecydowałem się wystawić Lucasa Silvę, ponieważ szukałem świeżości. Miał zaprowadzić porządek w środku pola i zrobił to bardzo, bardzo dobrze. Miał kilka dobrych pomysłów. On ma dopiero 22 lata i był to jego pierwszy ważny mecz dla Realu Madryt.