Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti był zachwycony zwycięstwem swojego zespołu w niedzielnym, wyjazdowym meczu z Elche. Włoski szkoleniowiec Królewskich, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowe, że z takim nastawieniem jego drużyna na pewno wygra jeszcze wiele spotkań.

Ancelotti o meczu z Elche: To był ważny mecz. Chcieliśmy wykorzystać to, co stało się wczoraj i powiększyć przewagę nad Barceloną. Wyglądaliśmy bardzo dobrze we wszystkich aspektach i graliśmy bardzo dobrze. Z takim nastawieniem wygramy jeszcze wiele spotkań.

– Przekonaliśmy się, że zespół ma się dobrze. Rozegraliśmy wielki mecz i wszystko wyglądało dobrze. Zmniejszyli stopniowo i poprawiają kondycję. Musimy kontynuować. Nie miałem wątpliwości co do naszej dyspozycji, dlatego, że zespół grał w pierwszej połowie bardzo dobrze i mieliśmy kontrolę nad grą.

Ancelotti o poprawie w grze:Po porażce z Atletico, kiedy straciliśmy cztery gole, rozegraliśmy trzy mecze bez straty gola. Oznacza to, że zespół bronił dobrze i zrozumiał popełnione wcześniej błędy.

Ancelotti o swoich 100 meczach w Realu: – Czuję się dobrze i muszę spróbować rozegrać kolejne 100 gier z Realem.

Ancelotti o grze Isco: – Rozegrał bardzo dobry mecz, z doskonałą jakością i intensywnością. Trudno powiedzieć co stanie się po powrocie Modricia i Jamesa. Gdy nadejdzie czas, będę decydować.

Ancelotti o wejściu na boisko Jesego: Zmiana została zaplanowana na trzy minuty przed końcem, ale piłka nie wyszła poza boisko, dlatego wszedł na ostatnie 25 sekund.

Ancelotti o porażce Barcelony: Byłem zaskoczony ich porażką, ponieważ mieli bardzo dobry okres. Prowadzimy, ale losy mistrzostwa będą ważyć się do końca.