Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem, która odbyła się na Juventus Stadium. Oto jej część:

– Juventus zawsze miał silny i konkurencyjny zespół. Zwycięstwo tutaj nie jest łatwe. Chcemy spełnić marzenie, jakim jest powrót do gry w finale po wygraniu rozgrywek w poprzednim sezonie. Najważniejsze jest to, aby się starać i zagrać najlepiej jak to możliwe pokazując naszą jakość. Nasza drużyna jest pewna siebie i wszyscy piłkarze mają się dobrze. Będziemy się starać i robić wszystko, co w naszej mocy. 

– Mogą zagrać z trzema lub czterema obrońcami. Nie jesteśmy tego pewni, ale musimy narzucić naszą tożsamość, nasz styl i rytm gry. Jeżeli Juventus gra w półfinale, to widocznie na to zasłużył. Jest to zrównoważona drużyna, która wiele może zrobić. W Lidze Mistrzów jeśli jesteś przestraszony, to przegrywasz, a jeśli jesteś odważny, wygrywasz. 

– Kiedy mówiłem, że możemy zremisować dwa mecze, to nie oznacza to, że będziemy się bronić. Będziemy się przygotowywać do tego meczu mając w głowie ofensywny futbol, jednak musimy także bronić lepiej niż ostatnio. Mam już wyjściową jedenastkę, ale nie zdradzę jej teraz. Nie będziemy grać trzema środkowymi obrońcami tak jak to było przez 10 minut w meczu z Celtą i 5 minut z Sevillą. Zagramy 4 obrońcami i Ramos może zagrać w pomocy. 

– Morata? Takich zawodników jak on, Tevez, Piro i Vidal musisz brać pod uwagę przy ustalaniu składu. Nie skupiamy się na pojedynczym piłkarzu. Musimy patrzeć na wszystkich zawodników. 

– Pirlo? Jest świetnym piłkarzem i mam nadziej, że w dalszym ciągu będzie grał we Włoszech. On widzi mnie jako ojca, a ja go uważam za brata, a nie za syna.