Real Madryt pewnie pokonał Manchester City 4:1 w ramach International Champions Cup. Bramki dla Królewskich zdobyli Karim Benzema, Cristiano Ronaldo, Pepe i Denis Czeryszew. Honorową bramkę dla Obywateli strzelił Yaya Toure. Po spotkaniu Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej. Oto jej część:

– Zespół zagrał dobry mecz zarówno w ataku, jak i w obronie. Ale powtarzam, jest to okres przygotowawczy, jesteśmy w fazie przygotowań. Jednak zawsze przyjemnie jest zobaczyć uporządkowaną i trzymającą dobry poziom drużynę. 

– Manchester City rozpoczął okres przygotowawczy przed nami, ale dla nich  też jest to wciąż okres przygotowawczy. W tej chwili liczą się małe szczegóły, nad którymi pracujemy na treningach. Kluczem jest to, że mamy jakościowych piłkarzy. Jeśli zespół jest solidny w obronie, to możemy wykorzystać naszą jakość w ataku. 

– Keylor Navas? Chcieliśmy mu dać możliwość gry, aby poczuł się komfortowo i zagrał dobrze. Zobaczymy, co będzie z Casillą. Dołączył do nas praktycznie bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Będziemy go oglądać w Chinach, nie ma pośpiechu. 

– Sergio Ramos? Jakiś czas temu, kiedy przybyłem tutaj po raz pierwszy, rozmawiałem z Ramosem oraz Casillasem i znałem ich sytuacje. Oni znali moje zdanie. Sergio od początku wiedział, że chcę, aby został i jestem pewien, że zostanie. 

– De Gea? Nie wiem, nie ma go tutaj i nie jest zawodnikiem Realu Madryt. Nie mam w zwyczaju rozmawiać z van Gaalem codziennie. W każdym meczu mam bramkarza i jestem zadowolony.