Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przed jutrzejszym meczem z Espanyolem. Oto jej część. 

Rafa Benitez na temat nowej umowy de Gei:

– On jest zawodnikiem Manchesteru United i ja pokazywałem swoje zadowolenie z trzech bramkarzy, których mam – Keylora Navasa, Kiko Casilli i Rubéna Yaneza. Keylor to wie, bo rozmawiałem z nim. 

Rafa Benitez o rozmowie z Keylorem:

– On wie, że ma moje zaufanie. Jest spokojny i pewny siebie. W ostatnim dniu okienka transferowego spotkałem się z Keylorem, jego żoną i agentem. Jedynie czego chcę, to żeby dobrze wykonywał swoją pracę. Podczas wczorajszych zajęć był niesamowity. Wykonał 3 lub 4 fantastyczne parady. To w ogóle nie wpłynęło na niego. Keylor jest zadowolony i ja także. Zawsze mówię prawdę. 

Rafa Benitez na temat kontuzji Danilo:

– Nie był kontuzjowany, gdy wyjeżdżał na zgrupowanie reprezentacji. Takie rzeczy się zdarzają. Powód tego jest sprawą wewnętrzną. Musimy kontrolować naszych zawodników – czasem jest to możliwe, czasem nie, ale robimy wszystko co w naszej mocy. 

Rafa Benitez o wirusie FIFA:

– Mecze reprezentacji to coś ciągłego. Podczas spotkania trenerów w Nyonie powiedziałem, że jest za dużo meczów, ale to nie ja ustalam zasady. Piłkarze są zmuszani do gry w niepotrzebnych meczach, którymi nie są tylko sparingi. 

Rafa Benitez na temat Jamesa:

– Był w wielkiej formie i grał świetnie, a teraz jest kontuzjowany i jest to problem dla nas. Jednak nie ma co płakać – musimy poradzić sobie z zawodnikami, którzy są do dyspozycji. Trzech lub czterech piłkarzy może zagrać na jego pozycji. 

Rafa Benitez o rotacji: 

– Jestem pewien, że będzie kilka zmian. Nie jest to moim zmartwieniem. 

Rafa Benitez na temat Cristiano Ronaldo:

– Cristiano jest zawodnikiem, który ma najwięcej oddanych strzałów na bramkę w całej Primera Division. Jestem pewien, że z jakością zdobędzie dużo goli.