Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Romą. 

Rafa Benitez o drużynie: 

– Pierwsze odczucia są bardzo dobre. To bardzo profesjonalna grupa piłkarzy. Wyglądają na skoncentrowanych i ciężko pracują. Robią wszystko, o co zostaną poproszeni,  z wielkim apetytem. To bardzo dobra drużyna. 

Rafa Benitez o Casillasie:

– Pierwszym zawodnikiem, do którego zadzwoniłem po objęciu pracy w Realu Madryt był Iker Casillas. Najwięcej z nim rozmawiałem. Kiedy dowiedziałem się, że planuje odejść, byłem na bieżącą z negocjacjami. Opuścił nas i życzę mu wszystkiego najlepszego, bo jest legendą. Nie podoba mi się, że madridismo jest podzielone i nie podoba mi się debata, której nie powinno być. Moją odpowiedzialnością jest to, aby dać każdemu do zrozumienia, że wszyscy muszą pomóc temu, który zastąpi Casillasa. Chcemy zdobyć wiele tytułów i musimy być zjednoczeni. 

Rafa Benitez na temat Sergio Ramosa:

– Dla mnie priorytetem jest wydobycie najlepszej wydajności z doskonałej grupy. Jest to bardzo dobra drużyna i nie jest łatwo znaleźć piłkarzy lepszych od tych, którzy już tutaj są. Sposób trenowania Ramosa jest rewelacyjny. Ludzie już opowiedzieli mi o nim i jest to dla mnie wielka satysfakcja zobaczyć jego zaangażowanie w pracę. Prezydent klubu powiedział mi już, że Ramos zostanie. Jeśli tak będzie, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Poświęcenie oraz zaangażowanie czyni go wielkim kapitanem. Rozmawiałem z Sergio kilka razy w Madrycie i dyskutowaliśmy na temat jego przyszłości, pomysłów oraz naszych planów. Moim jedynym zmartwieniem jest to, żeby ciężko pracował i trenował. Widzę przyszłość Realu z Sergio Ramosem, ponieważ jest naszym fundamentalnym graczem ze względu na jego jakość, mentalność i cechy przywódcy. 

Rafa Benitez o Davidzie de Gei:

– Nie jest naszym piłkarzem, należy do innego klubu. Mamy świetnych bramkarzy i musimy pracować, żeby stali się jeszcze lepsi. 

Rafa Benitez na temat tego, który piłkarz najbardziej mu się spodobał:

– Jeśli zapytasz moją córkę o to, kogo bardziej woli, mamę czy tatę, to nie wiedziałaby co powiedzieć. To trudne pytanie. Cristiano, Bale, Benzema James, Isco… jest wiele utalentowanych zawodników i wszyscy są na tak wysokim poziomie, że nie wiem, kogo wybrać. To przyjemny problem i mam taki problem zarówno w obronie, jak i w pomocy. Dzięki ciężkiej pracy, drużyna może być jeszcze lepsza. 

Rafa Benitez o transferach:

– Pracuję z drużyną, a klub śledzi rynek, ale nie jest to łatwe. Oczywiście chciałbym mieć dużo bardzo dobrych zawodników. Kiedy spotykam się z moim sztabem technicznym, analizujemy opcje.

Rafa Benitez o Cristiano Ronaldo:

– Próbowaliśmy go ściągnąć, kiedy pracowałem w Valencii. Podobał się nam, ale nie udało się go pozyskać. Zawsze był dla mnie problemem, gdy grał w Manchesterze United. Teraz jest bardziej kompletnym graczem i teraz można zaobserwować jego postęp. Jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Trudno jest mi powiedzieć, kto jest najlepszy, ale Cristiano, Bale, Benzema są w czołówce.