Liczby nie kłamią. Napastnik Realu Madryt, Karim Benzema jest najlepszym asystentem w całej Primera Divison. Reprezentant Francji podczas ostatniego meczu ligowego z Getafe po raz kolejny potwierdził swoje wielkie umiejętności, popisując się fantastycznym rajdem i precyzyjnym wyłożeniem piłki Cristano Ronaldo przy pierwszym golu dla zespołu z Bernabeu.

Jeżeli popularne trio BBC jest najlepszym i najbardziej niebezpiecznym atakiem na świecie, to nie wynika to tylko z dobrej dyspozycji Garetha Bale’a i Cristiano Ronaldo. Kluczem do sukcesów Królewskich jest także inteligencja i precyzyjność byłego zawodnika Olympique Lyon.

Napastnik Królewskich prowadzi w zestawieniu najlepszych asystentów Primera Division, mając na swoim koncie osiem asyst, tyle samo co Cristiano Ronaldo, Denis Czeryszew i Koke. Francuz może pochwalić się jednak lepszą częstotliwością odnotowywanych asyst, która wynosi średnio 161, 5 minuty.

Statystyki 27-letniego zawodnika pokazują, że na przestrzeni kilku lat stał się on piłkarzem kompletnym, potrafiącym nie tylko samodzielnie wykończyć akcję, ale i obsłużyć partnerów z drużyny dokładnym zagraniem.