Dyrektor stosunków instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueno był obecny na dzisiejszym losowaniu ćwierćfinałów Ligi Mistrzów w Nyonie. Rywalem Królewskich na tym etapie rozgrywek będzie lokalny rywal – Atletico Madryt, a Butragueno spodziewa się ciężkiej przeprawy.

– Atletico to bardzo dobry, konkurencyjny zespół i przekonaliśmy się o tym wielokrotnie. Będziemy dobrze przygotowani i zrobimy wszystko, aby wrócić tu ponownie na losowanie półfinałów. Jesteśmy Realem Madryt i postaramy się sprostać wyzwaniu – powiedział Butragueno.

– Ważne jest, aby wszyscy nasi kluczowi zawodnicy byli zdrowi, abyśmy mieli jak najlepszą sytuację wyjściową. Wiemy, że Atletico jest dobre w defensywnie, że są dobrzy w stałych fragmentach gry i próbują wydobyć jak najwięcej z każdej sytuacji. Jeśli udała nam się uzyskać dobry wynik na Calderón, grając drugą grę na Bernabeu, możemy mieć pewną przewagę, ale nigdy nie wiadomo, jak to się potoczy. Musimy się dobrze przygotować, ponieważ wiemy, przed jakim wyzwaniem stoimy.

– Wchodzimy teraz w decydującą fazę sezonu, a każdy mecz jest ostateczny i ważny, ponieważ może mieć istotny wpływ na końcowy wynik w każdych rozgrywkach.