Dyrektor stosunków instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueno podobnie jak większość obserwatorów starcia z Schalke był rozczarowany postawą Królewskich w tym meczu. Zdaniem działacza, podopieczni Carlo Ancelottiego znajdują się aktualnie na bardzo trudnym i dziwnym etapie sezonu.

– Ponieśliśmy w tym meczu o wiele więcej strat niż myśleliśmy. To był ciężki mecz, ale tak naprawdę Schalke pokonało nas w ciągu pierwszych 20 minut. Cristiano uratował nas w pierwszej połowie, a w drugiej połowie obraz gry wyglądał bardziej korzystnie. Z Modriciem w składzie mieliśmy większą kontrolę nad meczem, przez co boli nas czwarta bramka, ponieważ sprawiła ona, że końcówka była bardzo nerwowa. Jesteśmy na dziwnym etapie i nie jest normalne. Pozytywne jest jednak to, że w zespole widać ogromną chęć do pracy – powiedział Butragueno.

– To był trudny mecz dla wszystkich. To jest porażka całego zespołu, a nie tylko jednego piłkarza. Zespół włożył wiele sił w ten mecz i kosztował nas wiele we wszystkich aspektach gry. Straciliśmy cztery bramki, a to nie jest normalne w Pucharze Europy. Okoliczności dziś były nietypowe i musimy pracować, aby naprawić obecną sytuację.

Butragueno udzielił też swojego poparcia dla trenera Carlo Ancelottiego.

– Mamy bardzo doświadczonego trenera. Od wielu lat pracuje na najwyższym poziomie i jesteśmy przekonani, że znajdzie rozwiązanie. Jesteśmy pewni, że w ciągu najbliższych tygodni zobaczymy poprawę.