Dyrektor stosunków instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueno tuż po meczu z Levante udzielił wywiadu, w którym odniósł się do gry Królewskich w tym spotkaniu.

– Dla nas niezwykle ważne było dziś, aby wygrać. Zespół rozpoczął mecz bardzo dobrze, wywierając dużą presję i szybko odzyskując piłkę. Myślę, że końcowy wynik jest jednak zbyt niski, bowiem zasłużyliśmy na więcej. 

– W drugiej połowie mieliśmy kontrolę nad piłką niemalże przez cały czas i posyłaliśmy piłki w kierunku Benzemy, który w mojej opinii zasłużył dziś na gola. Publiczność dziś była wspaniała.

Butragueno odniósł się też do gry Garetha Bale’a, który po serii spotkań bez zdobytej bramki dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i został bohaterem spotkania.

– Bale był bardzo ważnym punktem w tym meczu. Brał udział wiele w grze. Zdobyte gole na pewno podniosą jego morale i pewność siebie, bo jesteśmy w decydującej fazie sezonu i musi dać z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. Dzisiaj rozegrał wielki mecz.

Butragueno stwierdził też, że El Clasico nie będzie mieć decydującego znaczenia w walce o mistrzostwo Hiszpanii, ale Real musi powalczyć w tym meczu o pełną stawkę.

– El Clasico będzie ważnym meczem, ale nie będzie mieć ostatecznego znaczenia. La Liga nie zakończy się tym spotkaniem, ale musimy walczyć o pozytywny wynik. Wiemy, że to będzie trudne, ale jesteśmy Realem Madryt i mamy zaufanie do własnych umiejętności.