Obrońca Realu Madryt, Daniel Carvajal udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej UEFA, w którym opowiedział o szansach Królewskich w rywalizacji z Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

– Wiemy o tym, że Atletico jest dobrym zespołem i zdajemy sobie sprawę, że ich celem jest gra w kolejnym etapie rozgrywek – powiedział Carvajal.

– Być może w Atletico chce się na nas zemścić. Przed rokiem byli bardzo blisko zdobycia tytułu, ale zaserwowaliśmy im fantastyczną końcówkę. Być może jest w nich sportowa złość z powodu zeszłorocznej porażki w Lizbonie.

Carvajal zdradził też, że Real zdążył już zapomnieć o fatalnym występie w rewanżowym meczu 1/8 finału z Schalke i teraz jest w o wiele lepszej dyspozycji.

– Mecz z Schalke był w naszym wykonaniu fatalny, byliśmy na kolanach, ale taka jest Liga Mistrzów.Grają tutaj bardzo silne zespoły. Nie możemy jednak o tym myśleć. Teraz jesteśmy w lepszej formie i chcemy kontynuować nasze dzieło i dotrzeć do półfinału rozgrywek.

– Real Madryt jest liderem jeżeli chodzi o klubowe rekordy. Chcemy zdobyć jedenasty Puchar Mistrzów. Byłoby wspaniale móc bronić tytułu w Berlinie, ale musimy iść krok po kroku i myśleć teraz o ćwierćfinale z Atletico Madryt.