Dani Carvajal udzielił wywiadu dla klubowej telewizji tuż po przedłużeniu kontraktu z Realem Madryt do 2020 roku. Oto jego część:

– Jestem dumny z tego, że zostaje tutaj na kolejne 5 lat, w miejscu, które postrzegam jako mój dom. Jestem bardzo podekscytowany. Zrobimy wszystko co możliwe, aby był to udany rok i jestem bardzo podekscytowany naszym nowym projektem na sezon 2015/2016 – powiedział Hiszpan. 

Zawsze powtarzasz, że miałeś rok Erasmusa w Niemczech. Tam stałeś się jednym z wyróżniających się obrońców.

– To była okazja. Klub nigdy nie zerwał ze mną więzi i doszliśmy do najlepszego rozwiązania: odejścia, abym się rozwinął i poprawił. To była najlepsza decyzja oraz punkt zwrotny w mojej karierze, co pozwoliło mi być tu dzisiaj. 

Jak definiujesz siebie jako piłkarza?

– Jestem zawodnikiem, który dużo pracuje i daje z siebie wszystko co najlepsze każdego dnia. Jestem konkurencyjny na 100% i gram bardzo intensywnie w obronie oraz ataku. Mam cechy nowoczesnego futbolu, który wymaga więcej ofensywnej gry od bocznych obrońców, którzy są szybcy i mogą pokryć skrzydłowych drużyny przeciwnej, którzy są najszybszymi graczami na boisku. Mam zamiar pomóc drużynie.