Kapitan Realu Madryt, Iker Casillas udzielił wywiadu dla oficjalnej strony UEFA, podczas którego przeanalizował swoją karierę w zespole Królewskich. Casillas wypowiedział się też na temat rewanżowego meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen w Lidze Mistrzów oraz obronie Ligi Mistrzów.

Casillas o dziesiątym triumfie Realu w rozgrywkach Ligi Mistrzów: – Finał w Lizbonie będzie mi się kojarzyć z intensywnością i nerwami, jakie przeżywali wszyscy Madridistas. Ten mecz był wielkim cierpieniem, który zakończył się podniesieniem przez nas dziesiątego w historii Pucharu Mistrzów.

Casillas o szansach na obronę Ligi Mistrzów: – Jedyną drużyną, która może tego dokonać jest Real Madryt, bo wygrał w zeszłym roku. Wiemy, że będzie to bardzo trudne, ale będziemy walczyć, aby to osiągnąć. Jesteśmy ambitnym zespołem, z mieszanką młodości i doświadczenia. Więc dlaczego nie? W zeszłym roku graliśmy z zespołami, które sprawiły nam wiele problemów, ale mimo to byliśmy w stanie grać dobry futbol i awansować do finału. Damy z siebie wszystko, aby pojechać do Berlina. 

Casillas o wsparciu Bernabeu: – Jesteśmy silnym zespołem, który jest pełen doświadczeń z ubiegłego roku i wcześniejszych lat. Mamy również doświadczenie dzięki grze w trzech półfinałach, gdzie byliśmy bardzo blisko finału, ale jednak nie w finale. Jesteśmy teraz bardziej dojrzali i na pewno wiele rzeczy zrobilibyśmy lepiej. Jeśli będziemy grać dobrze na Bernabeu i pokazywać naszą siłę tak jak w zeszłym roku, zajdziemy daleko.

Casillas o znaczeniu Ligi Mistrzów dla Realu Madryt: – Te rozgrywki są wyjątkowe i są dla Realu Madryt wszystkim. Pamiętam okres, w którym Real Madryt był królem Europy i jest tak do dzisiaj z racji naszego rekordu.

Casillas o swojej karierze w Realu Madryt: – Jeśli gra się 16 sezonów w tym klubie to oznacza to, że dotychczas robiłem to dobrze, aby utrzymać swoją pozycję i kontynuować swoją karierę tutaj. Jestem bardzo dumny z tego powodu, bo to nie jest łatwe. W Realu Madryt gra i grało wielu piłkarzy najwyższej klasy. Jestem wdzięczny klubowi za danie mi szansy na wygranie trofeum Ligi Mistrzów, jak i ligi oraz za zaufanie, ponieważ Real Madryt jest wielkim klubem.

Casillas o Cristiano Ronaldo: – Cristiano przychodzą do Realu Madryt zrobił ostatni krok w swojej karierze, ponieważ trafił do największego klubu świata. Szybko dowiedział się, że gra tutaj to nie jest taka sama, jak w Anglii. Ludzie oczekują od Ciebie jeszcze więcej chcąc widzieć Twoje zaangażowanie. Cristiano ma za sobą spektakularne sezony. Z nim w składzie staliśmy się silnym, spójnym i zorganizowanym zespołem. Pomagamy mu w każdy możliwy sposób, a on robi to samo dla zespołu. 

Casillas o Tonim Kroosie: – Kroos świetnie operuje piłką, lubi organizować grę, jest szybki i młody. Myślę, że Real Madryt podjemując decyzje o jego pozyskaniu pozyskał piłkarza na lata.

Casillas poproszony o wymienienie pięciu najlepszych piłkarzy z jakimi przyszło mu grać w Realu: – Miałem szczęście grać z wieloma świetnymi zawodnikami. Redondo w 2000 roku było niesamowity. Fernando Hierro, Roberto Carlos, Figo, Raul, Guti, Beckham, Ronaldo, Zidane, a teraz Cristiano, Benzema, Sergio Ramos. Ciężko wybrać tylko pięciu. Nawet jeśli mógłbym wybrać jedenastu nie wiem, kogo bym wymienił.