Według dziennika Correio de Manha, Fabio Coentrao może wrócić do Benfiki tego lata. Obrońca Realu Madryt jest głównym celem transferowym klubu z Lizbony, jednak jest jedna przeszkoda – zbyt wysoka pensja. 

Portugalczyk zarabia w Madrycie 2,5 mln za sezon i ta kwota jest nieosiągalna dla mistrza Portugalii, jednak są dwa czynniki, które podtrzymują nadzieje Portugalczyków. Zarząd klubu sugeruje, iż intencją Coentrao jest powrót do byłego klubu po 4 latach. Liczy także na przyjaźń agenta zawodnika, Jorge Mendesa z prezydentem Benfiki. Na Estádio da Luz są pewni, że Jorge Mendes jest w stanie przekonać Florentino Pereza, by ten podzielił pensję 27-latka tak, aby połowę płaciła Benfica i połowę Real.

Orły chcą przyspieszyć rozmowy, ponieważ doskonale wiedzą, że lewym obrońcą interesują się też Manchester United i PSG. Coentrao zadeklarował ostatnio, że jeżeli miałby wrócić do ojczyzny, to tylko do Benfiki.

– Zaprzeczam informacjom, że miałbym przejść do Sportingu Lizbona. Mimo szacunku do portugalskich drużyn, w Portugalii zagram tylko w Benfice Lizbona – powiedział.