Już przed meczem z Getafe wiadome było, że Cristiano Ronaldo zdobędzie trzecią w karierze nagrodę Pichichi za najlepszego strzelca ligi oraz czwartego Złotego Buta. Portugalczyk zanotował jednak wczoraj jeszcze hattricka i tym samym pobił swój własny rekord strzelonych goli zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Najwięcej bramek udało mu się zdobyć w sezonie 2011/2012; w lidze 46 i we wszystkich rozgrywkach 60. Na dzień dzisiejszy dorobek strzelecki zatrzymał się na 48 bramkach w lidze i 61 ogólnie. 

Ponadto wczorajszy mecz był dla Portugalczyka 300. występem w koszulce Realu Madryt. 30-latek zdobył przez ten czas 314 goli i jest drugim najlepszym strzelcem w historii klubu. Nikt wcześniej nie miał tak dobrej średniej gola na mecz jak on, największa miał Puskas – 0,93. 

Dokładnie 2/3 meczów Cristiano w Realu Madryt to mecze ligowe, w których zdobył 226 goli. W historii klubu lepszy od niego jest tylko Raul, który ma na koncie 228 bramek, więc wyprzedzenie Hiszpana przez Portugalczyka to kwestia jednego, może dwóch meczów.