Cristiano Ronaldo stoi przed szansą, aby jeszcze w tym sezonie stać się drugim, najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt.

Reprezentant Portugalii w ostatnim meczu z Villarrealem zdobył swojego 30 gola w sezonie, który pomógł mu zrobić kolejny krok w klasyfikacji najlepszych strzelców zespołu z Estadio Santiago Bernabeu, po tym jak poprawił rekord Santillana.

Teraz na celowniku CR7, znajdują się dwie kolejne legendy. Pierwszym celem 30-latka jest Alfredo Di Stefano, autor 307 goli dla zespołu Los Blancos, czyli o 16 więcej niż ma aktualnie na swoim koncie Ronaldo. Niewykluczone zatem, że były zawodnik Manchesteru United zdoła poprawić rekord Argentyńczyka jeszcze w tym sezonie.

Lider zestawienia, Raul Gonzalez Blanco występujący aktualnie w barwach New York Cosmos, ma na swoim koncie 323 trafienia dla zespołu Królewskich i wyprzedza Ronaldo o 32 gole. W tym sezonie jest to raczej niemożliwe, ale jest wielce prawdopodobne, że w kolejnym roku Ronaldo zostanie najlepszym strzelcem w historii madryckiego klubu.