Real Madryt będzie miał w sobotę możliwość zrehabilitowania się za porażkę w ostatnim meczu z Atletico Madryt 0:4. Los Blancos zmierzą się na własnym stadionie z Deportivo La Coruna, zespołem z którym wygrali wszystkie ostatnie siedem spotkań na Estadio Santiago Bernabeu.

Deportivo wydaje się być wręcz wymarzonym rywalem dla Królewskich na tym etapie sezonu. Podopieczni Carlo Ancelottiego koniecznie muszą zmazać plamę po swoim ostatnim występie w derbach Madrytu, a ekipa z Galicji nie wygrała na Bernabeu od 3 października 2004 roku, a następnie regularnie przegrywali z Realem.

4-0, 3-1, 3-1, 1-0, 3-2, 6-1 i 5-1 – tak prezentują się ostatnie wyniki starć Realu Madryt z Deportivo na Bernabeu i kierując się tym aspektem, Galacticos nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa również w najbliższym starciu. Ogólny bilans Realu w meczach z Deportivo na własnym stadionie to 35 zwycięstw, pięć remisów i tylko wie porażki.

Warty odnotowania jest też fakt, że w pierwszym meczu pomiędzy dwoma zespołami w La Corunii, Real wygrał aż 8:2 i jest to najwyższy wynik odnotowany przez Królewskich w tym sezonie.