Były zawodnik Realu Madryt, Angel Di Maria, który podczas letniego okienka transferowego przeniósł się z ekipy Królewskich do Manchesteru United, uchylił kolejnego rąbka tajemnicy w sprawie swoich przenosić do klubu z Old Trafford.

Argentyńczyk zdradził, że dużą rolę w transferze odegrało zdanie Cristiano Ronaldo, przyjaciela pomocnika, który w przeszłości bronił barw United.

– Przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem z Cristiano, który stwierdził, że to wielki klub i z całą pewnością byłoby dobrze dla mnie, jeżeli zdecydowałbym się do niego dołączyć. Wierzył, że będę szczęśliwy w United. W tym czasie nie byłem jednak pewny, że podpiszę umowę, dlatego nie wdawałem się w szczegóły. W każdym razie opinia Cristiano pomogła mi podjąć ostateczną decyzję – wyznał Di Maria.

– Transfer do Anglii był bardzo ważnym momentem w mojej karierze, ponieważ opuściłem wielki Real Madryt na rzecz wielkiego Manchesteru United. Dzięki tej decyzji zrobiłem kolejny krok w swojej karierze. Jestem tu bardzo szczęśliwy i wierzę, że będzie tak przez kilka najbliższych lat – stwierdził Argentyńczyk, który jak na razie nie może odnaleźć wysokiej formy po transferze do Premier League.