Nie było niespodzianki w Madrycie i Real pokonał przed własną publicznością Almerię 3:0. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu długo czekali na otwarcie wyniku. Dopiero chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Królewscy wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa Rodrigueza, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. W 49. minucie Mauro Dos Santos wpakował piłkę do własnej siatki i było już 2:0. Wynik meczu ustalił w 84. minucie Alvaro Arbeloa wykorzystując dobre podanie Chicharito. Podopieczni Carlo Ancelottiego wciąż pozostają w walce o mistrzostwo.

Real Madryt – UD Almeria 3:0 (1:0)
1:0 James Rodriguez 44′
2:0 Mauro dos Santos 49 ’ (sam.)
3:0 Alvaro Arbeloa 85 ’

Real Madryt: Keylor Navas – Fabio Coentrao, Pepe, Raphael Varane (Nacho Fernandez 86′), Alvaro Arbeloa – James Rodriguez (Isco 65′), Toni Kroos, Asier Illarramendi (Lucas Silva 65′) – Cristiano Ronaldo, Javier Hernandez, Jese Rodriguez.

UD Almeria: Ruben – Mene, Angel Trujillo, Mauro dos Santos, Ximo Navarro – Sebastian Dubarbier, Thomas Teye Partey (Javier Espinosa 62′), Miguel Angel Corona, Verza (Ramon Azeez 67′), Edgar Mendez