Pomocnik Realu Madryt, Isco został wybrany przez fanów najlepszym piłkarzem Królewskich w miesiącu grudniu, w głosowaniu, które odbyło się na portalach społecznościowych. Po zakończeniu porannej sesji treningowej zawodnik otrzymał nagrodę i udzielił krótkiego wywiadu.

– Jestem bardzo szczęśliwy z wyróżnienia fanów i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze to powtórzyć. Fani mają do mnie zaufanie, a to oznacza, że dobrze wykonuje swoją pracę – powiedział były zawodnik Malagi po otrzymaniu nagrody.

Reprezentant Hiszpanii odniósł się w dalszej kolejności do najbliższego meczu ligowego z Realem Sociedad i tytułów o jakie wciąż walczy Real.

– Pamiętamy mecz z Sociedad z pierwszej części sezonu, ponieważ rzadko przytrafiają nam się takie mecze. Towarzyszy nam coś więcej niż chęć zemsty, chcemy wydobyć z tego meczu pozytywne uczucia i pokazać się z jak najlepszej strony przed naszymi fanami. Przed nami trzy ważne punkty, które możemy zdobyć, aby kontynuować naszą passę w lidze i utrzymać fotel lidera – powiedział Isco.

– Nie udało nam się zdobyć Superpucharu Hiszpanii i odpadliśmy z rozgrywek o Puchar Króla, ale pamiętamy o sukcesach z zeszłego sezonu. Teraz wciąż możemy triumfować w lidze i Lidze Mistrzów. To dla nas bardzo ważne cele. Naszym priorytetem jest przede wszystkim ponowny triumf w Lidze Mistrzów.