Obrońca Atletico Madryt, Juanfran jest optymistą przed zbliżającymi się meczami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Zdaniem Hiszpana, Atletico po raz kolejny może wysoko pokonać Królewskich.

– Myślę, że Atletico po raz kolejny może pokonać Real 4:0. Przez 14 lat mieliśmy do czynienia ciągle z tą samą historią. Real za każdym razem wygrywał derby z Atletico, ale uważam, że teraz może być podobnie na naszą korzyść. Wraz z upływem czasu będziemy dla nich jeszcze trudniejszym rywalem. Real jest wspaniałym zespołem, ale nie jest w stanie wpłynąć na nasz sposób i filozofię gry – powiedział Juanfran.

– Nie chciałem mierzyć się z żadnym hiszpańskim zespołem, ponieważ główną atrakcją Ligi Mistrzów jest to, że można zmierzyć się z drużynami z innych państw, ale również dlatego, że Real i Barcelona to dwie najpotężniejsze drużyny na świecie. Bayern także jest niesamowity, ale dla mnie najlepszy jest Real i Barcelona – dodał hiszpański obrońca.

Juanfran wypowiedział się też na temat rywalizacji z Danielem Carvajalem o miejsce na prawej stronie defensywy reprezentacji Hiszpanii.

– Rywalizacja z Danim jest super, wszyscy wiemy, że jest wielkim zawodnikiem. Daję z siebie wszystko, co potrafię, a gra w drużynie narodowej jest dla mnie największym wyróżnieniem.