Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym spotkaniem z Villarrealem.

– Villarreal to zespół, który ma świetną jakość, gra dobrą piłkę, jest dobrze zorganizowany i ma dobrych zawodników. Pokonali Atletico i zagrali dobry mecz przeciwko Barcelonie. Jest to zespół prezentujący bardzo wysoki poziom w Primera Division. Musimy wystawić nasz najlepszy zespół i zagrać najlepszą grę, aby wygrać – powiedział Ancelotti poproszony o ocenę przeciwnika.

Włoski szkoleniowiec ocenił też pracę trenera Żółtej Łodzi Podwodnej, Marcelino.

– Kiedy zespół gra swoim stylem, oznacza to, że trener dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Szanuję Marcelino za jego pracę. Rozpoczynając pracę w klubie dał nowe tchnienie drużynie, więc będzie to gra z dużą intensywnością i musimy ze wszystkich sił. Fakt, że zamierza rotować składem niekoniecznie musi być dla nas dobry.

Ancelotti wypowiedział się też na temat sytuacji kadrowej swojego zespołu oraz kontrowersyjnej kolacji drużynowej, trwającej do późnych godzin nocnych.

– Rehabilitacja Modricia, Sergio Ramosa i Khediry przebiega zgodnie z planem. Dochodzimy do najważniejszego punktu sezonu, a zespół jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Modric nie zagra z Villarrealem. Ma za sobą dobry tydzień pracy z zespołem i jest już prawie gotowy, ale wciąż wymaga pracy. Myślimy o nim w kontekście meczu z Schalke.

– Rozumiem sytuację z kolacją, tak jak zawsze. To jest problem z graczy, a nie mój. Nikt nie pytał mnie o zgodę i nie rozumiem dlaczego gracze mieliby pytać o pozwolenie, aby iść na kolację. To było bardzo pozytywne wydarzenie. Gdy zespół spotyka się razem, jest to dobre dla środowiska i cieszę się, że poszli na kolację i nic więcej. W piątek wrócili do treningów bez najmniejszych problemów.