Real Madryt został wczoraj zdeklasowany przez Schalke, a wynik świadczy o tym, że Niemcy byli lepsi pod wieloma względami. Oficjalne statystyki tego spotkania, które zostały sporządzone przez organizatora Ligi Mistrzów tylko to potwierdzają. Jednym z elementów, w którym goście górowali nad Hiszpanami jest ilość przebiegniętych kilometrów. 

Cały zespół Roberto Di Matteo przebiegł łącznie 121,8 km, natomiast Królewscy niemal 10 km mniej – 112,4 km. Mimo awansu do następnej fazy, widać jak na dłoni pogłębiający się kryzys drużyny z Madrytu. 

Spośród wszystkich zawodników, którzy wyszli wczoraj w podstawowym składzie najmniejszy dystans przebył strzelec dwóch bramek, Cristiano Ronaldo – 10,2 km. Arbeloa (9,4), Coentrao (6,3) i Khedira (7,5) co prawda przebiegli mniej od Portugalczyka, jednak nie dograli tego meczu do końca, ponieważ Carlo Ancelotti zdecydował się ich zmienić. Zawodnikiem, który miał na koncie największą ilość kilometrów był Toni Kroos – 11,8. 

W ekipie Schalke trzech zawodników przebiło barierę 12 kilometrów. Najwięcej przebiegł Neustadter (12,4), a tuż za nim znaleźli się Meyer (12,2) i Huntelaar (12). Bernetta przebył taki sam dystans co Cristiano, a zagrał przecież 13 minut mniej.