Toni Kroos udzielił wywiadu dziennikowi AS. Niemiec wypowiedział się m.in. na temat rewanżowego starcia z Atletico, a także jego przyszłości. 

Toni Kroos o rewanżu: 

– Powinniśmy pokonać Atletico w pierwszym meczu i nie byłby to niesprawiedliwy wynik. 0-0 jest dla nas niebezpieczne ze względu na zasadę strzelonych goli na wyjeździe. 

Toni Kroos o swojej przyszłości:

– Mam zamiar zostać w Realu Madryt na długi okres czasu. Podpisałem 5-letni kontrakt i jestem tutaj szczęśliwy. Jestem szczęśliwy z tego, że mam mnóstwo czasu, który spędzam z rodziną i nie muszę codziennie udzielać kilku wywiadów.  

Toni Kroos o Cristiano Ronaldo:

– On ma obsesję na punkcie piłki nożnej. Jeśli tylko umiałby lepiej wybierać terminy swoich imprez, to byłby wspaniały (śmiech). Codziennie pracuje bardzo ciężko, bo jest zdeterminowany do tego, by być lepszym. Uwielbia strzelać bramki. Tylko on może osiągnąć to, co osiągnął. Jego ciężka praca jest połączona z jego wielkim talentem naturalnym. 

Toni Kroos o imprezie urodzinowej Cristiano:

– Nie poszedłem na nią. Byłem zaproszony kilka dni wcześniej, ale wspomniałem mu, że mamy w tym dniu derby Madrytu i nie będzie łatwo. Jak wiecie, przegraliśmy 0:4. Nie jestem zdania, że powinien ją odwołać. Odwołanie imprezy na 200 osób w ciągu 2 godzin byłoby logistycznym koszmarem. Zdecydowałem się nie iść tam, bo nie było to odpowiednie w tamtym czasie.