Transfer Lucasa Silvy do Realu Madryt wydaje się być bliski finalizacji. Według informacji dziennika Marca, Real osiągnął porozumienie z Cruzeiro w sprawie kwoty odstępnego za reprezentanta Brazylii, która wyniesie 13 milionów euro.

Transfer pomocnika do Madrytu będzie ogromną niespodzianką, ponieważ trener Królewskich, Carlo Ancelottii wielokrotnie poskreślał, że nie planuje zimowych transferów. Początkowo Brazylijczyk miał być alternatywą dla Samiego Khediry, któremu wraz z końcem sezonu wygasa umowa z klubem, jednak wiadomo już, że jego transfer powiązany jest z odejściem Asiera Illarramendiego, który jest bliski przenosin do Atheltic Bilbao.

Real oferował początkowo za transfer 21-letniego piłkarza 12 milionów euro, podczas gdy Cruzeiro konsekwentnie żądało 15 milionów. Wygląda jednak na to, że udało znaleźć się kompromis, a negocjacje zatrzymały się na 13 milionach.

– Luiz Rocha (agent Silvy) zadzwonił do mnie dzisiaj i powiedział mi, że wznowił negocjacje z Realem Madryt, ale chce najlepiej dla Lucasa i Cruzeiro, bez zmuszania żadnej ze stron. Czytałem, że Real Madryt chce sprzedać jednego ze swoich pomocników i Lucas może być jego następca. To wszystko, co wiem – powiedział ojciec brazylijskiego pomocnika, który w ciągu kilku najbliższych godzin ma trafić do Realu.