Pomocnik Realu Madryt, Lucas Silva pojawił się w towarzystwie trenera Carlo Ancelottiego w sali prasowej, aby porozmawiać z dziennikarzami o nadchodzącym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Lucas Silva o meczu z Schalke:  – To będzie trudny mecz. Mamy niewielką przewagę, ale nie chcemy o tym myśleć w trakcie meczu. Rozpoczniemy mecz i będziemy ciężko pracować, aby uzyskać dobry wynik. Chcemy spokojnie awansować bez zbędnych nerwów. jeśli dostanę szansę gry, to jak zawsze dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że mój sposób gry zapewni, bezpieczną i spokojną grę. Gramy na własnym boisku więc chcielibyśmy wygrać.

Lucas Silva o swoich pierwszych spotkaniach w Realu: – Jestem zadowolony ze swoich pierwszych gier w Madrycie. Wiem co muszę poprawić, aby dalej się rozwijać, ale czułam się dobrze, byłem zrelaksowany i spokojny.

Lucas Silva o formie zespołu: – Zespół nie ma kryzysu, chociaż jest trochę niestabilny. Myślę, że to zbyt zdecydowane słowaZremisowaliśmy jeden mecz, drugi przegraliśmy. Musimy ciężko pracować, aby uporać się z tym etapem i powrócić na ścieżkę zwycięstw.

Lucas Silva o swojej ulubionej pozycji na boisku: – Grałem już na kilku pozycjach. Przeważnie na trochę bardziej defensywnych. Nie widzę jednak trudności, aby grać w innym miejscu, jestem spokojny. Trener jest osobą, która musi zdecydować, gdzie gram najlepiej.

Lucas Silva o aklimatyzacji w Realu: – Mam dom, samochód i odwiedziłem już wiele miejsc w Madrycie. Jest to bardzo ładne miasto. Czuję się tutaj prawie jak w domu. Moja rodzina nie jest tutaj, ale przyjedzie przyszłym miesiącu i będzie jeszcze lepiej.