Szkoleniowiec Barcelony, Luis Enrique podobnie jak Carlo Ancelotti spotkał się dziś z mediami, aby porozmawiać na temat niedzielnego El Clasico.

Enrique o meczu z Realem Madryt:  – To będzie ważny, ale nie decydujący mecz, ponieważ później mamy przed sobą jeszcze dziesięć spotkań. Mecz z Realem Madryt różni się od wszystkich innych spotkań i nie potrzebujemy dodatkowej motywacji.

Enrique odpowiada na pytanie kto jest faworytem spotkania: – Tego typu mecze nie mają zdecydowanego faworyta. Obie drużyny grają na bardzo wysokim poziomie i są silne. Największą motywacją w tym meczu są kibice, a o zwycięstwie decydują detale. 

– Nie chcemy wpaść w pułapkę myślenia, że będzie łatwo, ponieważ Real miał niewielki kryzys. Wiemy, że nie będzie miejsca na błędy, ponieważ zostaną one wykorzystane i mam nadzieję, że fani pomogą nam odnieść zwycięstwo.

Enrique o szansach na zwycięstwo: – Musimy stwarzać okazje i starać się je wykorzystać. Musimy pokazać naszą najlepszą wersję. Być stabilni w obronie i skuteczni w ataku.

Enrique o randze pojedynku z Realem: – To wyjątkowa gra. Chcemy uszczęśliwić kibiców naszą grą i mam nadzieję, że tak się stanie i zagramy dobry mecz.

– W roli trener El Clasico wcale nie jest mniej intensywne, trzeba zarządzać tym, co dzieje się na boisku. Począwszy od ustawienia, a skończywszy na podejmowaniu decyzji w odpowiednim czasie.

Enrique o tym, czego spodziewa się po Realu: – Spodziewam się takiego samego Realu jak w pierwszym meczu. Mają wiele aspektów, które opanowali dobrze, jak chociażby szybkie przejście do ataku. Są silni pod każdym względem i ciężko spodziewać się po nich jednej, konkretnej rzeczy.