Trener Villarrealu, Marcelino Garcia Toral był zadowolony z gry swoich piłkarzy w starciu z Realem Madryt. Zdaniem Hiszpana remis jego drużyny na Bernabeu jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem.

Przed meczem wiele kontrowersji wzbudzał fakt dużej rotacji w zespole z przedmieść Walencji, co bardzo zdenerwowało Marcelino, ale zespół udowodnił, że jego decyzje były słuszne.

– Jestem bardzo zły, gdy podważa się mój profesjonalizm lub decyzje, które podejmuje. Myślę, że jest to brak szacunku dla graczy, którzy wybiegli dziś na murawę i pokazali swoje wysokie umiejętności. Zarówno ja, jaki i sami piłkarze staraliśmy się ani przez sekundę zaprzątać sobie myśli tym faktem. Zrobiliśmy co w naszej mocy dla dobra zespołu i graliśmy dobrze – powiedział trener Villarrealu.

– Byliśmy bardzo zmotywowani i myślę, że zdobyliśmy szacunek hiszpańskiego futbolu i ligowych gigantów. W pierwszej połowie broniliśmy się bardzo dobrze, ale później było nieco gorzej. Broniliśmy się większą ilością piłkarzy, ale Real grał lepiej. Ci, którzy zagrali dziś mogą być zadowoleni. Asenjo odegrał ważną rolę w tym meczu, podobnie jak Casillas w Realu.

– Jesteśmy bardzo młodym zespołem, ale zagraliśmy bardzo dojrzale. Myślę, że remis to sprawiedliwy wynik – podsumował hiszpański szkoleniowiec.