Marcelo: Nie chcę być Roberto Carlosem. Chcę być Marcelo

0

Obrońca Realu Madryt, Marcelo udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej FIFA, w którym opowiedział między innymi o porównaniach z Roberto Carlosem oraz Klubowych Mistrzostwach Świata.

Marcelo o porównaniach z Roberto Carlosem: Często zastanawiam się, czy jestem następcą Roberto Carlosa. Bardzo go szanuję, bo jest moim idolem. Chcę grać tak jak on i chcę osiągnąć to, co osiągnął. Chcę tworzyć historię Realu Madryt, ale nie chce być nowym Roberto Carlosem. Chcę być Marcelo.

Marcelo o filozofii Ancelottiego:Trener poprosił mnie, abym grał dla zespołu, abym pomagał w obronie i wspierał ofensywę. Ancelotti był kiedyś piłkarzem i to widać. Świetnie się rozumiemy, a dla nas jako zawodników jest to niezwykle ważne.

Marcelo o harmonii w szatni: – Jeszcze za czasów gry w Fluminense nauczyłem się, że jest to bardzo ważne. W Madrycie również wygląda to bardzo dobrze, jest to niesamowite miejsce do gry w piłkę nożną.

Marcelo o Klubowych Mistrzostwach Świata:W każdym turnieju staramy się dać z siebie wszystko, dotrzeć do finału i zdobyć trofeum. Real od dawna nie zdobył tego trofeum i czekamy na nie.

Marcelo o nastawieniu przed turniejem: – Jesteśmy spokojni. Wszystkie mecze będą trudne, ponieważ wszystkie zespoły dadzą z siebie maksimum. Musimy grać z pokorą i ciężko pracować, aby wygrać. Będziemy grać z drużynami, które mają inną filozofie gry, a mecze z europejskim zespołem będą dla nich wyzwaniem. Będziemy gotowi.