Luka Modrić wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej przed jutrzejszym meczem z Manchesterem City.

Luka Modrić o celach: 

– Z każdym meczem chcemy się poprawiać i pokazywać trenerowi, na co nas stać. Wyniki podczas okresu przygotowawczego nie są ważne. Chcemy się po prostu poprawiać. Jeśli wygramy, to świetnie, ale ważne jest, żebyśmy zagrali tak, jak chce trener. Pracujemy dobrze, dwa razy dziennie i jest ciężko. Oto chodzi w okresie przygotowawczym, na treningach jest dobra zabawa i dużo pracy z piłką. 

Luka Modrić na temat kontuzji:

– Poprzedni sezon był trudny. Doznałem dwóch kontuzji i chcę o tym zapomnieć. Pracuję dobrze i bezboleśnie. Chcę pomóc trenerowi i zespołowi tak, jak się tylko da. 

Luka Modrić na temat Rafy Benieza:

– Wszyscy nie możemy się doczekać nadchodzącego sezonu i ciężko pracujemy. Czasami piłkarze nie są zbyt chętni do taktyki, ale pomaga ona w trudnych chwilach w czasie meczu. Nie ma z tym żadnych problemów. 

Luka Modrić o Manchesterze City:

– Grałem wiele razy przeciwko Manchesterowi City. Bardzo się zmienił pod wodzą nowych właścicieli. Zainwestowali w klub i odnieśli sukces w Anglii. Nie oglądałem ich meczu z Romą. 

Luka Modrić na temat Sergio Ramosa:

– Mam nadzieję, że zostanie, jest bardzo ważnym zawodnikiem dla nas, jest naszym kapitanem i liderem zarówno na boisku, jak i poza nim. Wydaje się on szczęśliwy tutaj i czuję, że zostanie. Jestem pewien, że on także chce zostać.