Jakiś czas temu media spekulowały o możliwym powrocie do Realu Madryt, napastnika Juventusu Turyn, Alvaro Moraty. Hiszpan został sprzedany przez Królewskich do zespołu mistrza Włoch przed rozpoczęciem obecnego sezonu, jednak mają oni możliwość jego odkupienia.

Kilka dni temu informacje o rzekomym powrocie Moraty zdementował trener Realu, Carlo Ancelotti, a teraz na temat swojej przyszłości wypowiedział się sam zawodnik.

– To prawda, że Real ma możliwość odkupienia Moraty, ale myślę, że pozostanie on w Turynie – powiedział Ancelotti.

– Jest młodym zawodnikiem, który odszedł z Madrytu w poszukiwaniu większej ilości występów. Chciał grać i miał wiele ofert, a Juventus okazał się klubem, który ostatecznie wybrał – dodał włoski szkoleniowiec Królewskich.

Z wypowiedzi Moraty także można wywnioskować, że powrót nie wchodzi w grę.

– Dzięki pomocy moich kolegów z zespołu udało mi się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Juventusu. Na dodatek w bardzo szybkim tempie udało mi się opanować podstawy języka włoskiego, a na co dzień czuję się coraz lepiej w tym kraju. Wszystko idzie bardzo dobrze, również pod względem sportowym. Gra w Juventusie jest dla mnie przywilejem. Jestem tutaj szczęśliwy – powiedział zawodnik Starej Damy.