Obrońca Realu Madryt, Sergio Ramos zdradził, że po półfinałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata z Cruz Azul, klubowi lekarze zdiagnozowali u niego uraz, w związku z którym miałby pauzować przez trzy tygodnie, ale mimo wszystko postanowił wystąpić w finale i jest bardzo zadowolony z tego, jak wszystko się skończyło. Poniżej wywiad z Ramosem udzielonym dla stacji radiowej Cadena SER.

Ramos o kontuzji przed meczem z San Lorezno: – Prawdą jest, że mojemu występowi towarzyszyło pewne ryzyko. Po meczu półfinałowym poczułem kłócie i wiedziałem, że coś się stało. Lekarze powiedzieli mi, że powinienem pauzować przez trzy tygodnie, ale chciałem grać, ponieważ nigdy wcześniej nie grałem w tych rozgrywkach i był to jedyny tytuł, którego jeszcze nie zdobyłem. Długo rozmawialiśmy, zdecydowaliśmy że zagram i cieszę się, że wszystko wygląda dobrze.

Ramos na temat nowego kontraktu z Realem: – Nie myślę o tym, ponieważ mam jeszcze dwa lata kontraktu. Chciałbym wiedzieć co się wydarzy, ale nie ma pośpiechu. Moim pragnieniem jest, grać tutaj jeszcze przez wiele lat i być częścią tego klubu. Na szczęście Real ma podobne zdanie i jestem wdzięczny Florentino Perezowi, że mogę grać w najlepszym klubie na świecie i że nasze relacje są bardzo bliskie i bardzo dobre. Mieliśmy wzloty i upadki, ale wszystko wygląda bardzo dobrze.

Ramos o wypowiedzi Arrigo Sacchiego: – Nie wydaje mi się, by Sacchi miał złe intencje. Byłem zaskoczony jego wypowiedzią, ponieważ nie rozmawiałem z nikim na temat przedłużenia mojego kontraktu. Mój brat zajmuje się tą sprawą. Rozmawialiśmy o niej, ale nigdy nie poruszaliśmy kwestii pieniędzy.

Ramos o Złotej Piłce Klubowych Mistrzostw Świata: – Mam za sobą bardzo dobry czas i jest to dla mnie wyjątkowa nagroda, ale osiągnąłem to dzięki wsparciu moich kolegów. Można błyszczeć, ale tylko wtedy, jeżeli ma się odpowiednie wsparcie kolegów.

Ramos o Cristiano Ronaldo: – To prawdziwy zwycięzca, nie lubi przegrywać. Jestem jego przyjacielem i wiem, że zawsze chcę być najlepszy, ale nie sądzę, aby był niezadowolony, że to ja zdobyłem główną nagrodę.

Ramos o Carlo Ancelottim: – To wyjątkowy szkoleniowiec, który perfekcyjnie wykonuje swoją pracę w szatni. Real Madryt odzyskał swój wizerunek i radość. Jego przybycie diametralnie zmieniło tożsamość naszego zespołu. Potrzebowaliśmy kogoś, kto rozumie graczy i wie, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach i wie, kiedy coś powiedzieć lub przemilczeć daną kwestię.

Ramos o serii zwycięstw: – Zmęczenie jest ostatnią rzeczą o jakiej myślimy, kiedy wszystko idzie dobrze, bo skupiamy się tylko na zwycięstwach. Jeśli wygrywasz, czujesz się lepiej.

Ramos o 2014 roku: – To był najlepszy rok w mojego życia. Zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym, ponieważ w tym roku urodził się mój syn.

Ramos o Tonim Kroosie: Od jego postawy zależy nasza strategia. Jest prawdziwym łącznikiem i specjalistą w rozprowadzaniu piłki.

Ramos o relacjach z Fabregasem: – Zawsze mieliśmy dobre relacje i prawie nigdy nie różniliśmy się w swoich poglądach, a ostatnie wydarzenia są przeszłością. Wyjaśniliśmy sobie wszystko i pozostajemy w dobrych relacjach. Jesteśmy młodzi, mamy przed sobą wiele lat w reprezentacji i musimy dawać przykład.

Ramos o Jose Mourinho: – Mam z nim bardzo dobre stosunki i życzę mu dobrze, podobnie jak wszystkim szkoleniowcom, z którymi miałem okazję pracować podczas mojej kariery.