Florentino Perez ogłosił oficjalnie w poniedziałek wieczorem, że Carlo Ancelotti został zwolniony ze stanowiska trenera pierwszej drużyny. Prezydent klubu wyjaśnił powody takiej decyzji na specjalnie zwołanej na tę okazję konferencji prasowej. 

– Powiem krótko. Chciałbym poinformować, że zarząd podjął decyzję o zwolnieniu Carlo Ancelottiego ze stanowiska trenera pierwszej drużyny Realu Madryt. Była to bardzo trudna decyzja – przede wszystkim dla zarządu. Nie przyszliśmy tutaj, by podejmować łatwe decyzje. W Realu Madryt wymagania są maksymalne i poszukujemy nowego impulsu – tak rozpoczął swoje wystąpienie prezydent klubu, później odpowiadał na pytania dziennikarzy. 

Florentino Perez o relacjach z Ancelottim:

– Zdobył moją sympatię, a także kibiców. Stanowi on część naszej historii, ponieważ wygraliśmy z nim Decimę. Jednak tutaj wymagania są maksymalne i poszukujemy nowego impulsu. 

Florentino Perez o przyszłości:

– Mamy świetny zespół i wrócimy do dawania ogromnej satysfakcji i szczęścia naszym fanom. 

Florentino Perez o tym, kiedy została podjęta decyzja:

– Podjęliśmy taką decyzją w ubiegłym tygodniu. Rozmawiałem z nim. Ancelotti jest człowiekiem honoru, zrozumiał tę decyzję i opuszcza klub pozostając w dobrych relacjach z każdym. Jedna rzecz to sprawy osobiste, a druga to sprawa zawodowa. 

Florentino Perez zapytany o to, czy kapitanowie wiedzieli o tej decyzji wcześniej:

– Nie, nie informowałem ich. Będzie na to czas.

Florentino Perez o powodach zwolnienia trenera:

– Wszystko przeanalizowaliśmy. Byliśmy przekonani, że zespół potrzebuje nowego impulsu, a naszym obowiązkiem jest dostarczenie go.

Florentino Perez o wpisie Cristiano na portalach społecznościowych:

– Uczucia, jakimi darzą Ancelottiego zawodnicy i kibice są takie same jak moje. Nie byłem tym zirytowany. Myślę, że to dobrze, że piłkarze powinni wyrażać swoje uczucia. To czuły gest.

Florentino Perez o tym, co poszło źle w sezonie:

– Nie wiem i nie chcę wchodzić teraz w szczegóły. Nie jest to teraz dobry moment. Poświecę czas na inne sprawy. 

Florentino Perez o błędach Ancelottiego:

– Po dwóch latach pod tak wysokimi wymaganiami, zespół poszukuje nowego impulsu, żeby wrócić na maksymalny poziom rywalizacji. 

Florentino Perez o tym, czy Ancelotti jest winny niepowodzenia w sezonie:

– Nigdy nie ma jednego winowajcy. Pozycja trenera pogarsza się z czasem. Mourinho prowadził Real przez 3 lata. Mówi się, że w Realu pracowało wiele trenerów, ale spójrzmy na inne kluby – Barcelona, Atlético, Bayern, Juventus.