Prezydent Realu Madryt, Florentino Perez pojawił się dziś przed mediami w loży królewskiej na Santiago Bernabeu, aby wypowiedzieć się na temat ostatnich wydarzeń wokół klubu.

Perez o wydarzeniach wokół Realu Madryt:

– Mamy najlepszego trenera i najlepszych graczy, jakich Real Madryt może mieć. Chcę kategorycznie poinformować, że klub na dzień dzisiejszy ma pełne zaufanie do trenera i zawodników, cokolwiek by się wydarzyło. Carlo Ancelotti pozostanie trenerem Realu Madryt.

– Moim zadaniem jest wypowiedzenie się na temat informacji, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i stwarzają presję wokół naszego trenera i naszych graczy. Zawszę mówię to co myślę i moim zdaniem zasługujemy na tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Myślę, że w związku z tym jesteśmy klubem, wokół którego pojawia się najwięcej krytyki. Dotyczy to samego klubu, jak i trenera i zawodników. Owszem, wymagamy od nich samokrytyki, ale informacje jakie pojawiają się w mediach w związku z naszą słabszą formą są nie do przyjęcia.

– Ataki na naszego trenera i naszych zawodników są przesadne i chcę kategorycznie poinformować, że klub ma pełne zaufanie do naszego trenera i naszych zawodników. Oznacza to, że wbrew wszystkim doniesieniom, cokolwiek wydarzy się w najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach, Carlo Ancelotti pozostanie trenerem Realu Madryt, a wszyscy gracze mają wsparcie i miłość ze strony klubu oraz zarządu.

– Mamy najlepszego trenera i najlepszych graczy jakich Real Madryt może mieć. Zespół zdobył szacunek wszystkich fanów piłki nożnej, zwłaszcza Madridistas. Jesteśmy bardzo dumni z nich wszystkich. To właśnie ten trener i ci zawodnicy wygrali tytuły, na które Real Madryt czekał od wielu lat. Oprócz Copa del Rey, zdobyli dziesiąty Puchar Europy, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata, a ostatni triumf miał miejsce niecałe dwa miesiące temu. Dla niektórych był to nawet najlepszy futbol w historii tego klubu. 

– Real Madryt, który właśnie skończył 113 lat, nigdy nie zdobył czterech tytułów w jednym roku. Oznacza to, że trener i zawodnicy są teraz częścią historii klubu, który ma na swoim koncie najwięcej rekordów w historii piłki nożnej. Wszystko to zostało osiągnięte przez naszego trenera, a także naszych zawodników, a co najważniejsze dzięki jedności Realu Madryt .

– Musimy kontynuować naszą pracę w zjednoczeniu, spokojem i wielką wiarą w realizację wyzwań, które wciąż są przed nami. Będziemy kontynuować walkę, aby obronić Pucharu Europy i powrócić na pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Apeluje, jako prezes Realu Madryt, do wszystkich naszych członków i fanów, aby wspierali naszego trenera i naszych graczy i byli z nich dumni za wszystko co nam dali i za wszystko, co mają zamiar jeszcze dla nas zrobić.

– Oni muszą czuć nasze wsparcie i naszą miłość, bo to jest nasza siła i zawsze tak było w całej naszej historii naszego klubu. Wsparcie i miłość jest jeszcze bardziej istotne, gdy drużyna tego potrzebuje, a tak jest teraz. Chcę, aby wszyscy wiedzieli, że zarząd klubu i prezes, jesteśmy dumni z naszego trenera i naszych graczy. 

Perez o Carlo Ancelottim:

– Powiedziałem mu, że Real Madryt nigdy w swojej historii nie doświadczył czegoś takiego, co z nim jako trenerem zespołu. Real Madryt potrzebuje tytułów i ma potrzebę być najlepszym zespołem w historii piłki nożnej. To duże wymagania, ale Carlo Ancelotti jest bardzo doświadczonym trenerem i człowiekiem, który ma pełne zaufanie do tych zawodników i że niezależnie od tego co dzieje się wokół klubu, koncentruje się na swojej pracy i nie mam wątpliwości, że to będzie dobry sezon dla nas.