Były obrońca Realu Madryt, Roberto Carlos w rozmowie z Radio Marca stanął w obronie Ikera Casillasa, który w ostatnim czasie wielokrotnie spotykał się z falą krytyki. Ponadto Carlos przedstawił swoją opinię na temat Marcelo, Danilo, Ancelottiego czy Neymara.

Roberto Carlos o Casillasie: – Iker często jest krytykowany, ale nadal robi postępy w Realu Madryt. W ostatnim czasie znacznie poprawił swoją grę, ponieważ Ancelotti ma do niego zaufanie.

Roberto Carlos o Ancelottim: – Jest to jeden z trzech najlepszych trenerów na świecie. Jego problemem jest to, że pracuje w Realu Madryt, gdzie bardzo łatwo o krytykę.

Roberto Carlos o Marcelo: – Ma o wiele więcej jakości niż ja. Byłem bardzo szybki, ale Marcelo jest nie tylko bardzo szybki, ale i świetnie panuje nad piłką.

Roberto Carlos o Danilo: – Moim zdaniem bardzo dobrze radzi sobie w Porto.

Roberto Carlos o Sergio Ramosie: – Moim zdaniem jest to na dzień dzisiejszy najlepszy środkowy obrońca na świecie. Myślę, że spokojnie jest wart 60-70 milionów euro.

Roberto Carlos o Neymarze: – Rozmawiałem z nim przed jego wyjazdem do Barcelony i opowiadałem trochę o czasach, kiedy reprezentowałem Real Madryt, ale Sandro Rosell i klub byli szybsi.