Były trener Realu Madryt, Bernd Schuster wyznał w rozmowie z radiem Cadena COPE, że nie był zaskoczony tym, co wydarzyło się w minioną sobotę na Vicente Calderon w meczu 22. kolejki La Liga. Królewscy przegrali w derbach Madrytu z Atletico aż 0:4.

– Nie dziwi mnie to, co stało się z Realem Madryt w ostatnią sobotę na Vicente Calderon. W ostatnim roku Real grał fenomenalnie, ale spodziewałem się, że chwilowa przerwa w rozgrywkach może podziałać na nich właśnie w taki sposób. Z doświadczenia wiem, że okres świąteczny i noworoczny może istotnie odbić się na formie – powiedział Schuster.

Schuster wypowiedział się także na temat imprezy urodzinowej Cristiano Ronaldo, która odbyła się tuż po klęsce z Atletico.

– Impreza była zaplanowana jeszcze przed meczem i nikt nie spodziewał się, że Real tuż przed jej rozpoczęciem przegra w takich rozmiarach z Atletico. Myślę jednak, że można było zaplanować to w lepszy sposób, ponieważ można było spodziewać się, że ten mecz będzie wyglądał w taki, a nie inny sposób. Najlepszą receptą na zrehabilitowanie się będzie pokonanie Deportivo na Bernabeu.