W starciu z Levante, Lucas Silva po raz kolejny pojawił się w wyjściowym składzie Realu Madryt. Brazylijczyk tuż po zakończeniu spotkania udzielił wywiadu, w którym opowiedział o starciu z ekipą z Walencji, meczu z Barceloną oraz adaptacji w Europie.

– Zagraliśmy dobrze i zyskaliśmy pewność siebie przed El Clasico. W drugiej połowie zagraliśmy nieco gorzej, ale ogólnie dzisiaj dużo operowaliśmy piłką i sporo atakowaliśmy. Myślę, że wszystko poszło bardzo dobrze – powiedział Silva na temat starcia z Levante.

– Spotkanie na Camp Nou będzie niesamowitym meczem. Udamy się tam z zamiarem rozegrania świetnego meczu i mam nadzieję, że odniesiemy zwycięstwo. Jeśli wygramy ten mecz, będzie to miało duży wpływ na końcową sytuację w tabeli. Jeśli nie uda nam się, będziemy bardzo rozczarowani i będziemy kontynuować naszą ciężką pracę.

– Europejski futbol jest szybszy i bardziej intensywny niż w Brazylii. Czuję, że częściowo udało mi się zaaklimatyzować, choć nie jest to jeszcze 100%. Nie wiem, jak długo to potrwa, ale mam nadzieję, że zaaklimatyzuje się tak szybko, jak to tylko możliwe. Mogę grać w samym centrum, to trener jest osobą, która podejmuje decyzję. Czuję się komfortowo na każdej pozycji.