Francuski obrońca Olympique Lyon, Samuel Umtiti wypowiedział się na temat rzekomego zainteresowania jego osobą ze strony Realu Madryt. W rozmowie z Canal + France, kameruński obrońca OL stwierdził, że tego typu spekulacje dodają mu motywacji do dalszej pracy.

Zdaniem mediów, Królewscy uważnie monitorują rozwój 21-letniego defensora, który jest jedną z rewelacji tegorocznego sezonu Ligue 1.

– Schlebia mi zainteresowanie ze strony Realu Madryt. Tego typu doniesienia dodają mi siły do dalszego podnoszenia swoich umiejętności i chęci do dalszej pracy nad sobą. Chcę iść dalej, ale wciąż mam wiele do zaoferowania Olympique Lyon – powiedział obrońca, który nie musi czytać prasy, aby dowiedzieć się, że łączony jest z przeprowadzką do Madrytu.

– Nie muszę czytać prasy, ani śledzić medialnych spekulacji, aby dowiedzieć się, że jestem łączony z Realem Madryt. Pracuję, robię to co do mnie należy i nic mnie nie zatrzyma – zakomunikował obrońca, który jest wychowankiem Lyonu.

Umtiti wielokrotnie dał do zrozumienia, że woli trzymać się z dala od plotek transferowych i na spokojnie zdecydować o swojej przyszłości po zakończeniu sezonu. Przypomnijmy, że kontrakt zawodnika wygasa w 2017 roku, dlatego też decyzja odnośnie ewentualnego transferu do Realu zależeć będzie też o władz Lyonu.