Athletic Bilbao sensacyjnie pokonało Real Madryt w meczu 26. kolejki Primera Division, zwyciężając na własnym stadionie 1:0. Szkoleniowiec gospodarzy, Ernesto Valverde stwierdził, że kluczem do wygranej z Królewskimi było skuteczne uniemożliwienie im narzucenia własnego stylu gry.

– Nie zawsze można wygrywać, ale dzisiaj szczęście było po naszej stronie. To był bardzo trudny mecz dla nas, wiemy na jakim poziomie jest przecież Real Madryt. Graliśmy inteligentnie i byliśmy nieco przyczajeni na własnej połowie. Zdobyliśmy bramkę, a później staraliśmy się za wszelką cenę uniemożliwić Realowi rozwinięcie skrzydeł – powiedział trener Basków.

– Czasami nastawienie odgrywa ważną rolę w futbolu. Nasze było bardzo dobre, a teraz jest jeszcze lepsze. Jesteśmy w świetnych nastrojach i bardzo podbudowani przed meczem z Torino. Jesteśmy szczęśliwi, ale mamy też swoje problemy, ponieważ urazu nabawił się Rico. Poświęciliśmy wiele, aby uzyskać ten wynik.

– Zdaję sobie sprawę, że świat kręci się wokół Realu i Barcelony, ale dziś byliśmy po prostu lepsi – podsumował szkoleniowiec Bilbao.