Algierski zawodnik włoskiego Udinese Calcio, Hassan Yebda uważa, że jego rodak, Yacine Brahimi broniący aktualnie barw FC Porto ma wszelkie predyspozycje, aby w przyszłości zostać zawodnikiem Realu Madryt. Yebda występował z Brahim w barwach hiszpańskiej Granady i wróży mu świetlną przyszłość.

24-letni Brahimi występujący na pozycji ofensywnego pomocnika jest jednym z objawień tegorocznego sezonu. Zawodnik świetne wkomponował się do zespołu Porto i jest jego pewnym punktem nie tylko na ligowych boiskach, ale także w Lidze Mistrzów. Yebda uważa, że gdyby jego rodak był Brazylijczykiem lub Argentyńczykiem, byłby już na piłkarskim szczycie.

– Jeśli Brahimi byłby Brazylijczykiem lub Argentyńczykiem, byłby już na samym szczycie. Myślę, że to mimo to nadejdzie. Dla ma on odpowiednie umiejętności, aby grać w Realu Madryt. Jednymi z najlepszych piłkarzy, z którym przyszło mi grać był Pablo Aimar z Benfiki i właśnie Brahimi. Myślę, że są do siebie bardzo podobni.

24-letni Brahimi za nim trafił do Granady był swego czasu rekomendowany do gry w Realu Madryt przez trenera Realu Madryt Castilla, Zinedine Zidane’a. Cyz uda mu się jeszcze trafić na Bernabeu?