Zinedine Zidane udzielił wywiadu na łamach Radio Monte Carlo. Francuz wypowiedział się m.in. na temat swojej przyszłości i Paula Pogby. 

Zinedine Zidane o pracy w Castilli:

– To było wspaniałe doświadczenie w pierwszym roku mojej pracy jako trener. Zabrakło nam dwóch punktów do baraży o awans, ale jestem zadowolony, bo moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Kiedy nie osiąga się swojego celu, to nie można być szczęśliwym, ale ważna jest rola tych zawodników oraz to, że pokazali swój potencjał. 

Zinedine Zidane o przyszłości:

– Będę pracował w Castilli w następnym sezonie, ponieważ chcę to teraz robić. Wezmę kilka dni wolnego, ale wkrótce zabiorę się za przygotowania do nowego sezonu. Będę miał więcej młodych zawodników, bo Real Madryt C zniknie. Będę musiał wybrać 23 zawodników z 60 i to mi się podoba. Na razie myślę tylko o Castilli, potem zobaczymy. Oczywiście, moim celem jest trenowanie zespołu z Primera Division, ale nie wiem, kiedy to nastąpi i jaki zespół poprowadzę. Nawet sobie nie zadaje teraz takich pytań.

Zinedine Zidane o pierwszej drużynie Realu:

– W zeszłym roku prawie zostałem trenerem Bordeaux, ale do tego nie doszło. Czy uważam, że Florentino Perez marzy o tym, abym został trenerem pierwszej drużyny Realu Madryt? Czuję się szczęśliwy w Madrycie. Zobaczymy, co się stanie w przyszłości. Został zatrudniony inny trener. Uważają, że nie jest to jeszcze dla mnie dobry moment. To mnie nie martwi. 

Zinedine Zidane o Pogbie:

– Nie wiem, gdzie będzie on grał. Nie mam takich informacji. Pogba ma jakość, by grać gdzie tylko chce. Teraz jeśli miałby opuścić Juventus… uwielbiam Real Madryt i grają tutaj najlepsi piłkarze, byłoby więc dobrze, gdyby tutaj trafił. 
Jednak to nie jest żadna informacja. On ma niesamowity potencjał. 

Zinedine Zidane o odejściu Carlo Ancelottiego:

– Boli mnie jego odejście ze względu na niego i to, czego dokonał. Jednocześnie wiem, jak funkcjonuje Real Madryt. Wiedział, że może się to zdarzyć. Mam wielki szacunek do niego jako człowieka i jako trenera. Uwielbiałem pracować z nim. Carlo przychodził często nas pooglądać, pomagał mi i zawsze miał dla mnie miłe słowo. 

Zinedine Zidane o finale Ligi Mistrzów:

– Wszystko może się zdarzyć w tym meczu, zwłaszcza, że gra w nim włoska drużyna. Może nie grają zbyt pięknej piłki, ale udało im się dotrzeć do finału. Spędziłem w Turynie przez 5 lat. Zasłużyli na ten finał. Dobrze jest zobaczyć legendarny klub w finale Ligi Mistrzów.