Historia herbu

1902 (Pierwszy herb) – Pierwszy herb Realu Madryt został po raz pierwszy pokazany 6 marca 1902. Wówczas grupa ludzi założyła ten klub. Herb powstał od inicjałów C, F, M, jednak herb Madrytu musiał być bardziej przejrzysty. Wszyscy chcieli, aby na herbie były inicjały M, C i F.

1908 (Zmiana stylu) – Kilka lat później zmieniono herb na bardziej nowoczesny. Inicjały dotykały obwodu herbu, niebieski pasek się zwężył, złote linie zostały pogrubione, a korona została lekko zmodyfikowana. W tym samym roku zmieniono herb, aby inicjały były w środku. Kolory pozostały takie same jak na pierwszym herbie, a napisy ciemno-niebieskie oraz tło białe.

1920 (Koronacja) – 29 czerwca 1920 to przełomowa chwila dla historii tego herbu. Król Alfonso VIII nazwał Real Madryt Królewskimi i dodał koronę herbowi. W meczach oficjalnych Real używał herbu, który wyglądał tak samo jak herb na mecze oficjalne z 1902 roku, ale z koroną.

1931 (Czasy republiki) – W tym roku w Hiszpanii nie było króla, a państwo stało się republiką. 14 kwietnia 1931 roku z herbu znikła korona. Wówczas klub nosił nazwę Madryt F.C. Jednocześnie barwy herby były ponure, ciemno-niebieskie i białe.

1941 (Real ponownie) – Po wojnie na herbie Realu znów pojawiła się korona. W herbie nie zmieniło się jednak wiele. Herb został zmieniony na kolor żółty, a środkiem przebiegał dawniej używany ciemno-niebieski kolor. Taki wygląd utrzymał się aż do końca XX wieku.

2001 (Ulepszenie) – U szczycie XXI wieku herb Realu został ulepszony i nie zmieniony do dnia dzisiejszego.

Real Madryt - historia herbu