Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Kilka dni po zaciętym meczu w Pucharze Króla, w niedzielę Real Madryt ponownie zmierzy się z Elche – tym razem w rozgrywkach La Liga. Poniżej przedmeczowa konferencja trenera Los Blancos, Carlo Ancelottiego.

– Było nam trudno było pokonać Elche w Pucharze Króla. Są w dobrej formie i przyjadą na Estatio Santiago Bernabeu z podobnym podejściem. Musimy być wytrwali i wykazywać dobrą motywację, ponieważ stawką są trzy ważne punkty – powiedział trener Realu Madryt.

– Drużyna jest w całkiem dobrej formie. Niestety Asensio, Vallejo i Mariano wciąż mają problemy mięśniowe, a Carvajal otrzymuje pozytywne wyniki testów na kornawirusa. Jutro jest dobry dzień na to, aby Eden Hazard zagrał od samego początku i mam nadzieję, że będzie to dla niego dobra gra. Gareth Bale poprawia się fizycznie i każdego dnia trenuje z zespołem.

Szkoleniowiec Realu Madryt wypowiedział się także na temat napiętego harmonogramu swojej drużyny.

– Mówienie o terminarzu nie ma sensu. Nie jest to sprawa, która dotyczy tylko Realu Madryt – to sprawa każdego klubu. Nie będziemy wywierać presji na żadną inną drużynę. Będziemy grać chłopakami, którzy są dostępni i to wszystko. Sam kalendarz spotkań to szaleństwo i trzeba ten problem rozwiązać prędzej niż później.

Źródło: www.realmadrid.com