Real Madryt
fot. www.realmadrid.com

W niedzielę 14 sierpnia, Real Madryt rozpocznie sezon 2022/23 wyjazdowym spotkaniem z Almerią. Szkoleniowiec ekipy Los Blancos, Carlo Ancelotti podczas przedmeczowej konferencji prasowej był pełen optymizmu przed startem rozgrywek, w których Real Madryt bronić będzie tytułu mistrza Hiszpanii.

Carlo Ancelotti o meczu z Almerią: – Czujemy się świetnie i nie możemy się doczekać rozpoczęcia sezonu. Będziemy bronić naszego tytułu i w każdym meczu damy z siebie absolutne maksimum. Rotacje są wynikiem posiadania tak silnego składu, w którym wszyscy są bardzo zmotywowani. Zbliżają się Mistrzostwa Świata i potrzebujemy silnego składu w dobrej formie. Chodzi o to, aby rotować więcej niż w zeszłym roku, ponieważ mam do dyspozycji pełniejszy skład.

Carlo Ancelotti odpowiada na pytanie czy druga część sezonu po mundialu będzie kluczowa: – Myślę, że nie będziemy mieli problemów do samego mundialu, ponieważ zawodnicy chcą jechać na turniej w dobrej formie i dobrze się do niego przygotują. Wielki znak zapytania leży po mundialu i tego, w jakiej formie wrócą z niego zawodnicy. Zwykle po Mistrzostwach Świata piłkarze wyjeżdżają na wakacje, ale teraz będą wkraczać w kluczową fazę sezonu. Będziemy musieli ocenić zmęczenie i pomyśleć o odpoczynku. Niczego nie można być pewnym.

Carlo Ancelotti o składzie Realu Madryt: – Dobrze sobie z tym radzimy. Posiadanie więcej niż 20 zawodników może czasami przysporzyć sporo problemów z przygotowaniem treningu. Ćwiczenia taktyczne zmuszają do rotacji, ponieważ możesz użyć tylko 20 zawodników. Wszyscy zawodnicy to rozumieją i my nie mamy z tym problemów.

Carlo Ancelotti odpowiada na pytanie, co motywuje go do dalszego trenowania: Myślę, że pasja do tego sportu i emocje towarzyszące trenowaniu najlepszego klubu na świecie jakim jest Real Madryt. To właśnie motywuje mnie do wstawania każdego dnia i cieszenia się tym wyjątkowym czasem. Wiem, że pewnego dnia to się skończy i chcę, żeby ta chwila nastąpiła jak najpóźniej. Cieszę się, że mogę trenować Real Madryt.

Źródło: www.realmadrid.com