Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti podsumował niedzielne, wyjazdowe spotkanie swojego zespołu z Granadą. Włoski trener Królewskich zdecydował się na pewne roszady personalne w tym spotkaniu, które zdały egzamin.

– Drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Dałem odpocząć kilku zawodnikom, a Nacho spisał się bardzo dobrze. Marco Asensio także zrobił to, czego od niego oczekiwałem. Konkurencja jest duża, wiemy o tym, ale ważne jest to, że kiedy gra, robi to dobrze. Strzelił dzisiaj gola, pokazał i zademonstrował swoje najlepsze cechy. Mam duże zaufanie do graczy, którzy grali ostatnio mniej. Byłem zadowolony z jakości naszej gry w tym spotkaniu – powiedział trener Realu Madryt po końcowym gwizdku sędziego.

Trener Realu Madryt wypowiedział się także na temat gry trio – Modricia, Kroosa i Casemiro.

– Co mogę powiedzieć. Grają na bardzo wysokim poziomie i nadal są dla mnie najlepszymi pomocnikami na świecie. Jestem zaskoczony, że cała trójka jest aż tak rewelacyjna, ponieważ robią rzeczy, o które nawet ich nie proszę. Robią to naturalnie i to jest duża zaleta dla całego Realu Madryt.

– Są przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Realu Madryt. Jeśli mówimy o najbliższej przyszłości, absolutnie nią są. Jeśli mówimy o przyszłości za 10 lat, może nie, ale jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość, ponieważ Camavinga i Blanco też są gotowi do gry na najwyższym poziomie.

– Są przyzwyczajeni do wspólnego grania i mają trudne do wytłumaczenia cechy. Sposób, w jaki zamieniają się pozycjami podczas meczu jest imponujący. Madridismo nie muszą się martwić, ja się nie martwię (śmiech).

Źródło: www.realmadrid.com