Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Sevillą. Poniżej zapis rozmowy włoskiego trenera z mediami.

Carlo Ancelotti o meczu z Sevillą: – To będzie bardzo wymagająca gra. Będziemy musieli dać z siebie wszystko, a jesteśmy w stanie wspiąć się na absolutne wyżyny naszych możliwości, ponieważ mamy dobrą passę. Sevilla ma wiele zalet i zdajemy sobie z tego sprawę.

Carlo Ancelotti o sytuacji kadrowej Realu Madryt: Valverde ma za sobą dobre jednostki treningowe i będzie w kadrze meczowej. Alaba także trenował, ale odczuwał pewien dyskomfort, dlatego musimy spojrzeć na niego jutro. Hazard trenował dziś, ale wciąż odczuwa skutki zapalenia żołądka i jelit. Bale zaczął zaczął trenować indywidualnie. Ceballos robi duże postępy i w najbliższych dniach będzie mógł trenować z resztą zawodników.

Carlo Ancelotti o przyszłości Realu Madryt: – Mamy nowy stadion i skład z dużą liczbą młodych, dobrych piłkarzy. To oznacza, że ​​przyszłość Realu Madryt będzie dobra. Nie mówię o żadnych nazwiskach ani o wzmocnieniu składu, ponieważ mamy już bardzo dobry skład z jakością oraz dobrą mieszanką doświadczenia i młodości. Niebawem Real Madryt zagra na nowym stadionie i mam nadzieję, że wciąż tu będę.

Carlo Ancelotti o składzie na mecz z Sevillą: – W każdym meczu staram się dokonywać zbiorowej i indywidualnej oceny zawodników i strategii, która sprawi, że na boisku pojawi się najsilniejszy zespół. Kiedy widzę, że zawodnik jest zmęczony lub nie ma formy, dokonuje zmian. Nie chcę zmieniać czegoś, co funkcjonuje dobrze. Nie chcę dawać odpoczynku zawodnikowi, który nie jest zmęczony. 

– Musimy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory. Gramy dobrze, ale wciąż musimy się poprawić. Mamy szansę udać się w Święta Bożego Narodzenia w dobrej formie. Po lepszym poznaniu drużyny, mogę jasno powiedzieć, że uwielbiam tę grupę graczy, ponieważ jest wiele pozytywnych aspektów tego składu. Gracze dobrze się dogadują, są zaangażowani i uprzejmi. Podoba mi się atmosfera w drużynie.

Carlo Ancelotti na temat Edena Hazarda: – Nie jestem w głowie Hazarda i mogę opierać się tylko na tym, co widzę. To gracz, który miał pecha. Ma jakość i chce dać z siebie wszystko dla tej drużyny, ponieważ jego marzeniem zawsze była gra dla Realu Madryt. Podczas kariery piłkarskiej zdarzają się okresy, w których przeżywasz trudne chwile. Eden musi się trzymać, ponieważ ostatecznie wszystko ułoży się dla niego dobrze, jeśli będzie tego chciał. Robi wszystko, co w jego mocy, aby odnieść sukces w Realu Madryt. To nie była kontuzja, to było silne zapalenie żołądka i jelit. Trenował z małą intensywnością, ponieważ wciąż to na niego wpływa.

Carlo Ancelotti na temat Garetha Bale’a: – Czytałem, co powiedział jego agent. Te komentarze pochodzą od kogoś, kogo nie znam. Wiem tylko, że Bale nie podziela tego sposobu myślenia, ponieważ szanuje naszych fanów i zawsze ich szanował. Fani mogli go wyśmiewać, ale nie jest jedynym zawodnikiem, który został wyśmiany przez fanów.

Źródło: www.realmadrid.com